Zwalczanie najczęstszych problemów z prawidłową wymową

Każdy rodzic chce, by jego dziecko prawidłowo się rozwijało. Książka “K i G na usługach głoski R” jest doskonałym sposobem na ćwiczenie poprawności wymowy (https://www.taniaksiazka.pl/k-i-g-na-uslugach-gloski-r-agnieszka-tarczynska-platek-p-1361045.html). Jest to jedna z części serii “Mównica logopedyczna”, która wykorzystywana jest zarówno w gabinetach logopedycznych, szkołach, jak i w domowym zaciszu. Poradniki autorstwa Agnieszki Tarczyńskiej-Płatek, Hanny Głuchowskiej i Kamili Dudziec pomogą dziecku w utrwaleniu właściwych nawyków i łącząc zabawę z nauką, przeprowadzą przez zawiłości języka polskiego. Jest to wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu i zabawę, podczas której dziecko będzie się uczyć niezbędnych umiejętności.

Trening mowy poprzez zabawę

Podręcznik “K i G na usługach głoski R” został stworzony z myślą o uczestnikach terapii logopedycznych. których zadaniem jest korygowanie oraz utrwalanie głoski R, występującej po spółgłoskach K i G. W książce zawarte są liczne ćwiczenia i zadania, których głównym zadaniem jest nauka i wyrobienie właściwych nawyków językowych. Wszystkie instrukcje, przedstawione w podręczniku, ozdobione są humorystycznymi rysunkami, pozwalającymi na radosne spędzenie czasu i na doskonałą zabawę. Dzięki temu, książka sprawdzi się zarówno w gabinetach logopedycznych, jak i w nauce domowej, wspólnie z rodzicami lub samodzielnie. Dla najmłodszych czytelników, opracowane zostały zestawy ćwiczeń z materiałami obrazkowymi i obrazkowo-wyrazowymi. Wraz z rozwojem dziecka, poziom trudności ćwiczeń stopniowo rośnie, dochodząc do zadań dla starszych dzieci, gdzie wymagana jest umiejętność czytania i pisania. Obrazki w książce są czarno-białe i gotowe do pokolorowania, dzięki czemu dziecko nie tylko ćwiczy prawidłową wymowę, ale także trenuje motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową.

Pomoc w zdrowym rozwoju dziecka

Agnieszka Tarczyńska-Płatek, Hanna Głuchowska i Kamila Dudziec wspólnie stworzyły doskonałą serię poradników “Mównica logopedyczna”. Pomagają w nich utrwalić poprawną wymowę najbardziej problematycznych głosek, dbają o zapewnienie treningu motoryki małej, a także wspomagają ogólny rozwój dziecka. Autorki, prowadzą młodych czytelników przez zawiłości języka polskiego i prezentują liczne metody, których zadaniem jest nauczenie i utrwalenie właściwej wymowy. W skład serii “Mównica logopedyczna” wchodzą takie tytuły jak:

  • “Paczka czy packa? Różnicowanie głosek Cz i C”
  • “Żebra czy zebra? Różnicowanie głosek Ż i Z”
  • “Szale czy sale? Różnicowanie głosek Sz i S”
  • “Rama czy lama? Różnicowanie głosek R i L”
  • “P i B na usługach głoski R”
  • “T i D na usługach głoski R”.
Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com